432925. KAFFESERVIS, silver, rokokostil, Kultakeskus Oy, Finland. 1975. Vikt 858 gram.
Ciselerad dekor i form av blad och blomster. Lockknopar i form av ett ekollon. Kaffekanna, höjd 23 cm. Såssnipa, höjd 9,5 cm. Sockerskål, höjd 8 cm.
Lätt bruksslitage. Repor. Märken.