KAFFESERVIS, silver, rokokostil, Kultakeskus Oy, Finland. 1975. Vikt 858 gram.

432925. KAFFESERVIS, silver, rokokostil, Kultakeskus Oy, Finland. 1975. Vikt 858 gram.

Ciselerad dekor i form av blad och blomster. Lockknopar i form av ett ekollon. Kaffekanna, höjd 23 cm. Såssnipa, höjd 9,5 cm. Sockerskål, höjd 8 cm.

Lätt bruksslitage. Repor. Märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 287