LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal.

4326874. LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal.

Stomme i mässing. Behängd med prismor. Fyra elektriska ljuspunkter. Diameter ca 44, höjd exkl. kedja 40 cm.

Bruksslitage. Repor och märken. Prismor kan saknas. Ingen funktionsgaranti lämnas. Lösa prismor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 155