432682. GERHARD LÖBENBERG. 12 enders i undervegetation.
Gerhard Lödenberg (14.09.1891 - 19.08.1967, studier i Königsberg och Berlin); litografi på papper, daterad omkring 1940, signerad i grafit nere till höger, träram. Mått ca. Ram 69 x 53 cm.