VAS och DOSA, porlin, Rörstrand, 1900-tal.

43258. VAS och DOSA, porlin, Rörstrand, 1900-tal.

Dosa Karl Lindström. Dosans diameter ca 15,5. Vasens höjd ca 13,5 cm.

Smärre slitage. Dosa med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 020