STOLAR, 6 st, orkestermodell, stapelbara, björk.

4324642. STOLAR, 6 st, orkestermodell, stapelbara, björk.

Liknar "Orkesterstolen" som formgavs av Sven Markelius som tillverkades av Bodafors 1932 till Helsingborgs konserthus.
Sitthöjd 46, rygghöjd 82 cm.

Bruksslitage, missfärgningar, fläckar, fanerskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sitthöjd 46, rygghöjd 82 cm.

Antal besök: 560