4324497. STOLAR, 6 st, orkestermodell, stapelbara, bok/björk.
Liknar "Orkesterstolen" som formgavs av Sven Markelius som tillverkades av Bodafors 1932 till Helsingborgs konserthus.
Sitthöjd 43, rygghöjd 78 cm.
Bruksslitage, sprickor, märken, mindre skador.