SLAGBORD, ådringsmålat, 1900-tal.

4324262. SLAGBORD, ådringsmålat, 1900-tal.

Löstagbar bordsskiva.

Diameter ca 160 cm. Nedfällt ca 25 cm.
Vardera slag ca 68 cm. Höjd ca 74 cm.

Bruksslitage. Repor och märken. Krackelyr och färgsläpp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Löstagbar bordsskiva.

Antal besök: 446