SMYCKEN, silver samt HALSBAND brons Kalevala Koru, 1900-tal.
432416. SMYCKEN, silver samt HALSBAND brons Kalevala Koru, 1900-tal.
Bland annat:
Halsband, hjärtformat hänge, brons, Kalevala Koru.
Örhängen 1 par med skruv, silver, emalj, H-J Weissenberg Konsthantverk 1956.
Armband med dubbel pansarlänk, silver, bredd 12 mm, längd ca 20,5 cm.
Diverse örhängen med skruv.
Slitage. Ett armband saknar säkerhetskedja. Ett armband med blå dekor omarbetat och skadat.
Bland annat:
Diverse örhängen med skruv.