4323606. STAFF LEUCHTEN. EFTER. Golvlampa.
Tysk lampa i förkromat och lackerat stål, omkring 1960.
Efter modeller från Staff Leuchten, det tyska belysningsmärket grundat på 1950-talet av Alfred Staff, känt för sin minimalistiska, funktionella och högkvalitativa design.
162 cm lång.
I gott skick. Fungerar korrekt vid tidpunkten för katalogiseringen. Ingen annan garanti erbjuds.
162 cm lång.