LJUSKRONA, barock, mässing, 6 ljusarmar.

4322110. LJUSKRONA, barock, mässing, 6 ljusarmar.

Balusterformad stomme med sex numrerade löstagbara ljusarmar och sex numrerade löstagbara reflektorer.
Höjd inklusive hängögla ca 55 cm, diameter ca 57 cm.
Otydliga stämplar, till synes "W" och "S".

Ålders- och bruksrelaterat slitage. Nedersta dekorelement något snett.

Tema

Art & Antiques sommar

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Art & Antiques sommar

Antal besök: 787