Elegant Ring i massivt gult guld 585 / stämplad, med en fyrkantig natur-turkos i fin färg, innerdiam. 17,2 mm = ringstorlek 53, turkos 14,4 x 14,4 mm, vikt 7,84 gram.
Mycket gott skick, sällsynt design.