MATSALSGRUPP, 7 delar, gustaviansk stil, omärkt, 1900-talets andra hälft.

431840. MATSALSGRUPP, 7 delar, gustaviansk stil, omärkt, 1900-talets andra hälft.

Bord runt diameter ca 120 cm höjd 73 cm + 2 st ilägg med sarg bredd á 48 + 3 st utan sarg bredd á 48 cm. Medföljer 2 st stödben, ej identiska med bordets ben.
6 st stolar, lösa sittsar.

Slitage, färgbortfall, delvis blekt och något gulnad i ton.
Fläckar, märken. Fleuroner på stolar versus bord ej identiska.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st stolar, lösa sittsar.

Antal besök: 984