VASER, 2 st. Stengods, Knabstrup, Gunnar Nylund, Rörstrand.

4318284. VASER, 2 st. Stengods, Knabstrup, Gunnar Nylund, Rörstrand.

1 st vas Knabstrup, Danmark. Bär stämpel undertill. Diameter ca 15 cm, höjd 20 cm.
1 vas "Farina", Gunnar Nylund, Rörstrand. Bär stämpel undertill. Diameter ca 10 cm, höjd 18 cm.

Mindre bruksslitage. Enstaka repor/märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 213