4317840. VÄGGFÄLT, Louis seize-stil, 1900-talets början.
Ram med skuren dekor av bla amforor, bemålad och bronserad, innefattande fält med antikiserad oljemålning samt spegel, ca 161x61 cm.
Bruksslitage, torrsprickor, färgbortfall, baksidan äv övre hörnet avslaget.