431762. SERVISDELAR, porslin, 6 stycken, bland annat Rörstrand.
4 serveringsskålar. Rörstrand, 23,5 x 27 cm
Serveringsfat, Gustavsberg, 24,5 x 30,5 cm
Terrin utan lock, "Anna", Göteborg, höjd 15 cm.
Bruksslitage
1 hänkel lagad på soppterrinen
Nagg, krackeleringar och bruna missfärgningar.