SERVISDELAR, porslin, 6 stycken, bland annat Rörstrand.

431762. SERVISDELAR, porslin, 6 stycken, bland annat Rörstrand.

4 serveringsskålar. Rörstrand, 23,5 x 27 cm
Serveringsfat, Gustavsberg, 24,5 x 30,5 cm
Terrin utan lock, "Anna", Göteborg, höjd 15 cm.

Bruksslitage
1 hänkel lagad på soppterrinen
Nagg, krackeleringar och bruna missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 628