4317357. SERVISDELAR, 16 delar, keramik, "Mullbär", Gefle.
12 st tallrikar diameter ca. 19,5cm.
Fat diameter ca 35cm.
Kanna höjd ca 18cm.
Mugg höjd ca 9cm.
Terrin längd ca 20cm.
Åldersrelaterat slitage. Nagg förekommer. Krackelering. Repor och märken.