FAT, porslin, Rörstrand, 1884.

4317315. FAT, porslin, Rörstrand, 1884.

Handmålad dekor. Tallrik med fästen för vägghängning. Med etikett på baksidan.

Diameter: 34 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Med lagning (se bilder). Lagningen syns på baksidan medan man har målat till extra bladslingor för att dölja lagningen på framsidan.

Tema

Det dukade bordet - Midsommar

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter: 34 cm.

Tema

Det dukade bordet - Midsommar

Antal besök: 521