LYRBORD, betsad björk/masurbjök, 1900-talets första halva.

431663. LYRBORD, betsad björk/masurbjök, 1900-talets första halva.

Låda i sargen. Betsad och lackad björk, intarsia i bordsskivan. Längd 58, bredd 48, höjd 67 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage. Repor. Märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 678