SKEPPSUR, mässing, glas och trälåda, Thomas Porthouse, Maker to the Admirality, London, 1800-tal.

431462. SKEPPSUR, mässing, glas och trälåda, Thomas Porthouse, Maker to the Admirality, London, 1800-tal.

Låda, höjd 17 cm, bredd 16,5 cm, djup 16,5 cm
Urtavlans diameter, 9,5 cm.

Bruksslitage
Nyckel till urverket finns, dock ej till lådan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urtavlans diameter, 9,5 cm.

Bruksslitage

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 240