4314036. EN FÄRGAD EKSPEGEL OCH MANTELKLOCKA.
Spegeln i formad form, med korn-twist dekoration och oval fasad kantspegelplatta (86 cm x 68,5 cm), tillsammans med en mantelklocka i ek, urtavla med arabisk siffra, inre 8 dagars vind- och slagrörelse och kornvridstöd (höjd 25,5 cm x bredd 26 cm x djup 14 cm). Levereras med nyckel och pendel. (2).
Allmänt slitage med märken och repor, se bilder online. Klockan säljs som otestad, funktionalitet garanteras inte.