ANDERS ZORN. "August Strindberg".

4312267. ANDERS ZORN. "August Strindberg".

Etsning (II état av II), 1910, signerad med blyerts

Tryckmått 30x19,5 cm
Rammått 45x32,5 cm

LITTERATUR:
Asplund 231. Hjert & Hjert 149. Lidbeck 231.

Ej examinerad ur ram, bladet tvättat och pressat.

Anders Zorn (1860–1920)

Tema

Lilla Kvalitén Juni

Gör en kostnadsfri värdering!

Tryckmått 30x19,5 cm
Rammått 45x32,5 cm

LITTERATUR:

Anders Zorn (1860–1920)

Tema

Lilla Kvalitén Juni

Antal besök: 757