ALVAR AALTO. bord, modell "90A", Artek, år 2012.

4311934. ALVAR AALTO. bord, modell "90A", Artek, år 2012.

Bord med ben i skiktlimmad björk och rund skiva med topp i laminat, omärkt, höjd ca 72, diameter 100 cm.

Bruksslitage, repor, märken.

Alvar Aalto (1898–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, repor, märken.

Alvar Aalto (1898–1976)

Antal besök: 1 071