SAMLING KRISTALLSKÅLAR, 4st, 1900-tal.

4311775. SAMLING KRISTALLSKÅLAR, 4st, 1900-tal.

Fyra stycken kristallskålar.
En till synes omärkt, en Kosta och två Orrefors.
Höjd: 7,5 cm, 11 cm, 12 cm och 12,5 cm
Diameter: 14,5 - 21,5 cm.

Mindre Bruks- och åldersbaserat slitage, mindre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fyra stycken kristallskålar.
Diameter: 14,5 - 21,5 cm.

Antal besök: 135