LUTSPELAREN - signerad.

LUTSPELAREN - signerad.
4311237. LUTSPELAREN - signerad.

Olja på duk signerad nere till höger Cop. Meurer, Frans Hals-imitatörer från 1900-talet Century, originalet, som skapades mellan 1624/26, finns i Musee du Luvre Paris, föreställande en lutspelare i porträttformat, ca. 30 x 40 cm, ram dekorerad med blommiga applikationer ca. 44 x 54 cm.

välbevarad.

Gör en kostnadsfri värdering!

välbevarad.

Adress

Schlossallee 7
09577 Niederwiesa OT Lichtenwalde
Tyskland

Placering
kl. Lager
Antal besök: 184