BOKSKÅP, ek, nyrenässans, 1800-tal.

431070. BOKSKÅP, ek, nyrenässans, 1800-tal.

Bakomliggande hyllpan i över och underdel.
Längd 102,5, bredd 55,5, höjd 230 cm.

Bruksslitage, märken, repor samt skiva med nötning. List på vänster bottensida lös, 2 bitar längst ner på kolonnerna på överskåpet lösa. Handtag på beslag på vänster låda saknas. Skada högst upp på höger list. nyckel saknas till undreskåpet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 347