. TYSK ”B SHAVE” CELLO, OMKRING 1860.

TYSK ”B SHAVE” CELLO, OMKRING 1860.
. 4309428. TYSK ”B SHAVE” CELLO, OMKRING 1860.

Den omärkta tyska 4/4 cello med omärkt rosett och rött Paxman Cases hårt fodral, cello mäter 124cm längd, fodralet mäter 135cm längd.

Cello med olika repor, skav och spån inklusive en till överkroppen och längs underkroppen, ingen bro, fodral och båge i gott skick totalt sett med lite slitage, en klämma är lös.

Tema

The Woodbridge Violin Sale

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

The Woodbridge Violin Sale

Katalognr
Antal besök: 499