4307453. STOLAR, 9 st, teak, 1900-talets senare hälft.
Höjd 79 cm, sitthöjd 44 cm, bredd 44 cm, djup ca 48 cm.
Bruksslitage, flera stolar med renoveringsbehov, 3 stolar med sprickor i trä samt en med större skada/genomgående spricka (se bild).
2 stolar har annat tyg än flertalet.