Longcase klocka, England, 1700-tal /omkring 1800.

4306704. Longcase klocka, England, 1700-tal /omkring 1800.

Fodral i mahogny, massivt och fanerat. Avtagbart fäste med glas, mässingsskiva med arabiska och romerska siffror och veckodagsdisplay, mässingstillämpningar i hörnen. Utan.: P.S. London, Casper Breitfeldt. Pendel, 2 vikter, upprullningsnyckel och dörrnyckel finns.

ca Höjd 255 cm x B 23 cm x D 22 cm.

Tecken på ålder och användning. En funktionell garanti tillhandahålls inte.

Gör en kostnadsfri värdering!

Adress
Hamburg - Bahrenfeld

Hamburg - Bahrenfeld
Gasstraße 4b
22761 Hamburg
Tyskland

Placering
Showroom vorne
Antal besök: 249