BORD MED KLAFFAR, senare bemålat, 1900-tal.

4306449. BORD MED KLAFFAR, senare bemålat, 1900-tal.

Bord med två klaffar, senare bemålat, dekor av bl a en liten skalbagge.
Höjd ca 66 cm, längd ca 100 cm, diameter uppfällt ca 100 cm, bredd med nedfällda klaffar ca 49 cm.

Bruksslitage, torrsprickor, ett ben något snett.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 213