ALF WALLANDER. ytterfoder, flintgods, jugend, Rörstrand, glaserad i orange, monogramsignerad AW i godset samt märkt Rörstrand, dekor delvis i relief.
4301528. ALF WALLANDER. ytterfoder, flintgods, jugend, Rörstrand, glaserad i orange, monogramsignerad AW i godset samt märkt Rörstrand, dekor delvis i relief.
Höjd ca 26, diameter ca 31 cm.
Större färgbortfall / nagg, krackelyr, bruksslitage, fläckar.