ALF WALLANDER. ytterfoder, flintgods, jugend, Rörstrand, glaserad i orange, monogramsignerad AW i godset samt märkt Rörstrand, dekor delvis i relief.

4301528. ALF WALLANDER. ytterfoder, flintgods, jugend, Rörstrand, glaserad i orange, monogramsignerad AW i godset samt märkt Rörstrand, dekor delvis i relief.

Höjd ca 26, diameter ca 31 cm.

Större färgbortfall / nagg, krackelyr, bruksslitage, fläckar.

Alf Wallander (1862–1914)

Tema

Jugend i sommar

Gör en kostnadsfri värdering!

Alf Wallander (1862–1914)

Tema

Jugend i sommar

Antal besök: 768