4300305. A. H. MCINTOSH TEAKVÄGGSENHETER (3).
Tre väggenheter från mitten av 1900-talet av McIntosh of Scotland, inklusive ett glaserat displayskåp på skänk, tillsammans med två bokhyllor på skåp, avslöjar varje skåpdörr en enda hylla, mindre enheter märkta på baksidan, mäter 170,5 cm höjd och 43 cm djup, större enhet mäter 120 cm bredd och mindre enheter mäter 60 cm bredd. (3).
Bra övergripande skick med märken och slitage i proportion till ålder, några skav och slag, glas med vita märken genomgående.