JOSEPH WILLIAMSON LUDLOW (BRITTISK, 1840-1916) (2).

4298686. JOSEPH WILLIAMSON LUDLOW (BRITTISK, 1840-1916) (2).

”Rustik njutning” & ”Lantlig lycka”
båda signerade och daterade 1909, ett par akvareller
17 x 24 cm (6.75 tum x 9.5 tum) - bildstorlek
38 x 44 cm (15 tum x 17,25 tum) - med ram.

Lite blekning och missfärgning, men generellt ok.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 179