PARTI SEDLAR, svenska/utländska.

4298237. PARTI SEDLAR, svenska/utländska.

Sverige:
2 st 1 krona, 1914
5 st 5 kronor, 1948, 1952, 1963, 1977 (2 st)
4 st 10 kronor, 1931, 1956, 1968, 1984 (en 10 kr 1938 som rivits itu medföljer)
Utländska:
1 korona samt 2 korona, 1920, 50 forint, 1975, Ungern
100 kronen, Österrike-Ungern, 1912
5 Mark 1914, 20 mark 1918, 50 pfennige nödsedel 1921, Tyskland
10 kroner 1945, Danmark.

Varierande slitage, skador, veck, en ituriven medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sverige:
2 st 1 krona, 1914
Utländska:
10 kroner 1945, Danmark.

Antal besök: 366