Vas, gråtonad glasmassa med luftbubblor, etikettsignerad Pukeberg Sweden, höjd 22 cm.
Skål, rosafärgad glasmassa, Vrigstad kristallhytta, gravyrsignerad i botten, höjd 14 cm, diameter 15 cm.
Vas, blå/vit glasmassa, naturalistisk formgivning, etikettsignerad Målerås, höjd 16 cm, diameter 15 cm.
Bruksslitage.
Bruksslitage.