LJUSKRONA, ermpirestil, 1900-tal.

4296001. LJUSKRONA, ermpirestil, 1900-tal.

Stomme i mässing, behängd med prismor. Sex ljushållare, 7 elektriska ljuspunkter. Diameter ca 55, höjd exkl. kedja ca 65 cm.

Bruksslitage. Lösa prismor medföljer, enstaka prismor kan saknas. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 138