MATSERVIS, porslin, 57 delar, "DEK 2390", Gustavsberg. Enligt bifogad lista.

429407. MATSERVIS, porslin, 57 delar, "DEK 2390", Gustavsberg. Enligt bifogad lista.

12 djupa tallrikar, diameter 24 cm.
12 flata tallrikar, diameter 24,5 cm.
12 flata förrättstallrikar, diameter 22 cm.
12 assietter, diameter 17,5 cm.
1 såssnipa på fat, 21 cm.
4 uppläggningsfat, längd 25 - 34 cm, bredd 20,5 - 28 cm.
2 uppläggningsfat djup, längd 19,5 -24, bredd 16 - 20, höjd 4 - 6 cm.
2 uppläggningsfat med handtag, längd 20, bredd 25, höjd 4 cm.

Bruksslitage. Såssnipa med nagg och spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 såssnipa på fat, 21 cm.

Antal besök: 3 072