TALLRIKAR, 10 + 23 st, porslin, "Pigg", Gefle, samt "Bodega", Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

429175. TALLRIKAR, 10 + 23 st, porslin, "Pigg", Gefle, samt "Bodega", Stig Lindberg, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

7 st djupa tallrikar, "Pigg", Gefle.
3 st mattallrikar, "Pigg", Gefle.

12 st mattallrikar, "Bodega", Stig Lindberg, Gustavsberg.
11 st förrättstallrikar, "Bodega", Stig Lindberg, Gustavsberg.

Bruksslitage, "Pigg"-tallrikarna naggade samt med missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 962