429174. HYLLOR, stringtyp, 1950/60-tal.
3 st hyllplan, längd 72,5 djup 19,5 cm.
2 st gavlar i lackerad metall, höjd 93 cm, djup 21,5 cm.
2 st gavlar i lackerad metall, höjd 75,5 cm, djup 18 cm.
Hyllplan klädda med akryltextil med skada, bruksslitage, nött färg på gavlar.