CHARLES & RAY EAMES. kontorsstol, "Soft Pad Chair EA 219, high backrest", Vitra, snurrmekanism, på hjul, ställning i kromad metall, 2000-tal.

4291390. CHARLES & RAY EAMES. kontorsstol, "Soft Pad Chair EA 219, high backrest", Vitra, snurrmekanism, på hjul, ställning i kromad metall, 2000-tal.

Sitthöjd vid inskrivning ca 60, total höjd ca 114 cm.

Bruksslitage, märke/fläck på armstöd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 535