Slät ring, 18K guld, invändig gravyr
Stämplad FH (Fredrik Josef Holm 1868-1905), 18K, kattfot, X6 (1900)
Bredd ca 6,81 mm
Ringstorlek ca 16,2
Vikt ca 9,65 gram.
Ytslitage.
Gravyr.
Bredd ca 6,81 mm
Ringstorlek ca 16,2
Vikt ca 9,65 gram.
Ytslitage.
Gravyr.