4289738. MODELLBÅTAR M. M., 6 stycken, trä/textil, 1900-tal.
Ca 48 x 17, höjd ca 49 cm med stativ
Ca 55 x 18, höjd ca 35 cm med stativ
2 miniatyrbåtar, längd 15 cm
3 miniatyrfiskeredskap, längd 15-17 cm.
Bruksskick, skot med lagning, avbruten mast, 1 båt lutar.