REKLAMAFFISCH "Il Tempo", omkring 1950, signerad L. Barbi.
428891. REKLAMAFFISCH "Il Tempo", omkring 1950, signerad L. Barbi.
"Il Tempo Quotidiano indepentiente Roma". Färg offsettryck. signerad och daterad "L. Barbi / 49" nere till vänster "L'Airone" och adressuppgifter, samt stämpel. 100 x 70 cm.