DOCKA, celluloid med textilkropp, omärkt, 1900-talets första hälft.

428656. DOCKA, celluloid med textilkropp, omärkt, 1900-talets första hälft.

Textilkropp med porslinsarmar. Celluloidhuvud, omärkt.
Längd ca 60 cm.

Medföljer diverse dockkläder, olika storlekar.

Slitage, kropp med skador och kompetteringar. Limmad peruk. Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 60 cm.

Antal besök: 662