11 rödvinsglas, höjd 16,2 cm
14 vitvinsglas, gröna, höjd 13,5 cm
14 champagneglas, höjd 12,5 cm
12 snapsglas, höjd 12,0 cm
15 starkvinsglas, höjd 9,2 cm
15 sherryglas, höjd 8,9 cm
8 likörglas, höjd 9,5 cm
10 vattenglas, höjd 9,5 cm.
Bruksslitage
Mindre nagg förekommer.
11 rödvinsglas, höjd 16,2 cm
12 snapsglas, höjd 12,0 cm
15 starkvinsglas, höjd 9,2 cm
15 sherryglas, höjd 8,9 cm
8 likörglas, höjd 9,5 cm
10 vattenglas, höjd 9,5 cm.
Bruksslitage
Mindre nagg förekommer.