SERVIS, glas, 99 delar 1900-talets mitt.

428619. SERVIS, glas, 99 delar 1900-talets mitt.

11 rödvinsglas, höjd 16,2 cm
14 vitvinsglas, gröna, höjd 13,5 cm
14 champagneglas, höjd 12,5 cm
12 snapsglas, höjd 12,0 cm
15 starkvinsglas, höjd 9,2 cm
15 sherryglas, höjd 8,9 cm
8 likörglas, höjd 9,5 cm
10 vattenglas, höjd 9,5 cm.

Bruksslitage
Mindre nagg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 rödvinsglas, höjd 16,2 cm
12 snapsglas, höjd 12,0 cm
15 starkvinsglas, höjd 9,2 cm
15 sherryglas, höjd 8,9 cm
8 likörglas, höjd 9,5 cm
10 vattenglas, höjd 9,5 cm.

Bruksslitage
Mindre nagg förekommer.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 691