13 vinglas, 12 starkvinsglas, 12 likörglas, 22 selterglas, 11 snapsglas. Fot i svart glas. Slipad dekor. Vinglasens höjd ca 13 cm.
Smärre bruksslitage. Något nagg kan förekomma.