FICKUR, 4 st, vit metall, bl.a. Rosskopf & Co. 18/1900-tal.

428384. FICKUR, 4 st, vit metall, bl.a. Rosskopf & Co. 18/1900-tal.

Fickur, vit metall, Rosskopf & Co., diameter 53 mm, vikt 101 gram (fungerar vid inskrivning).. Klockkedja, vit metall, längd 36 cm
Fickur, vit metall, Polhem, liten sekundvisar, diameter 50 mm, vikt 78 gram (fungerar vid inskrivning). Klockkedja, gul metall, längd 31 cm.
Fickur, vit metall, sk. "spindelur", Thomas London, diameter 48 mm, vikt 109 gram (fungerar ej, lösa delar, spräckt glas).
Mormorsur, silver, liten sekundvisare, diameter 33 mm, vikt 25 gram (fungerar ej, saknar glas).

Slitage. Spindelur och mormorsur fungera ej, har skador (se ovan).

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 369