Olja på pannå, 47,5 x 64,5 cm, inklusive ram 58 x 75 cm. Signerad Mägi.
PROVENIENSE
Vinst i ett konstlotteri på 60-talet, därefter i arv inom familjen.
Smärre färgbortfall och repor. I övrigt god kondition.
För frågor och konditionsrapport vänligen kontakta jonas.malmberg@auktionsverket.com.