427984. SKÄNKSKÅP, gustaviansk stil, 1800/1900-tal.
Med två lådor på insida.
Längd 120 bredd 47 höjd 99 cm.
Slitage, senare bemålning, renoverad, kompletterad, fläckar, maskstunget. Nyckel finns men krävar, troligen ej originalnyckel.
Nyckel/nycklar finns.