427845. SERVISDELAR, 9 st, porslin, "Musselmalet", hel- och halvblond, Royal Copenhagen.
Partiet består av:
Vas, halvblond, modellnummer 627
Kakfat på låg fot, halvblond, modellnummer 511
Såssnipa, helblond, modellnummer 1105
Fat, helblond, modellnummer 1060
Askfat, 2 st, helblond, modellnummer 1004
Ljusstake, helblond, modellnummer 1138
Fat med kant, helblond, modellnummer 1163
Fat, helblond, modellnummer 1115.
Nagg, lagningar samt smärre skador förekommer. Första samt andrahandssortering.