427778. HERRARMBANDSUR, Alfred Rochat & Fils / Montres Arola, Arole, Chronographe, 1900-talets andra hälft.
Mekaniskt verk, urtavla plast, påsatt damarmband, diameter cirka 40 mm, ask medföljer.
Behöver säkerligen rengöring eller liknande, fungerar vi test, ingen funktionsgaranti utlovas.
Bruksslitage, repor slagmärken.